Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
e-ticaret sitesi

Ümraniye web uygulamalarından biride e-ticarettir. E-ticaret direkt satış yapma amaçlı web sitelerine verilen isimdir. Satış konusu ille de ürün olmak zorunda değildir. Her hangi bir hizmette eğer belli bir paket yapısı oluşturulabiliyorsa e-ticaretini yapmak mümkündür.

Bizim için e-ticaret bir web programlama projesidir. Burada amaç ürün veya hizmet satışıdır. Normal projelerden farkı, banka kredi kartı, kargo (teslimat) gibi ekstra işler gerektiren prosedürleri olmasıdır. Site programlanması bittikten sonra ilk önce bu iş için anlaşma yapılan bankaya (sanal pos hizmetini veren) açılır. Bankanın ilgili birimleri yapılan siteyi inceler varsa değişiklik talepleri ile ilgili bir rapor hazırlarlar.

İstanbul Jazz Center dünyaca ünlü Jazz sanatçılarının sahne aldığı bir eğlence kulübüdür. istanbuljazz.com ise bu eğlence merkezinin online bilet satışının yapıldığı bir web sitesidir. Müşteriler bu site aracılığı ile sevdikleri sanatçıların etkinliklerinden haberdar olabiliyorlar. Siteden ayrıca sanatçıların resmi, biyografisi ve sanatçıya ait herhangi bir müzik mp3 player vasıtası ile kullanıcılara sunuluyor. Böylelikle satın alma öncesinde sanatçı ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olunabiliyor.

Sitenin kullanışlı ara yüzü sayesinde rezervasyon işlemi kısa bir sürede basitçe yapılabiliyor. Satın alma işlemine başlamadan önce "Rezervasyon İşlemi" ve "Hizmet Sözleşmesi" kullanıcıya gösteriliyor. Kullanıcı bu prosedürleri kabul ettiği takdirde satış aşamasına geçiliyor. Daha önceden kayıtlı ise "Kullanıcı Adı" ve "Şifre" belirtilerek sisteme giriş yapılıyor. Değil ise "Yeni Üyelik" bölümünden üyelik tanımlaması yapılıyor. İlk olarak "Masa Seçimi", "Kişi Sayısı", "Öğrenci İndirimi" bölümleri kullanıcıya sunuluyor. Bu bölüm geçildikten sonra, kullanıcının seçimleri ve bilet ücreti gösteriliyor. Son olarak "Kredi Kartı" bilgileri girilerek satınalma işlemi tamamlanıyor ve bilet sistemden kullanıcıya mail olarak gönderiliyor.

Site ayrıca son teknoloji güvenlik sertifikalarını içeriyor ve müşterilerine güvence veriyor.

Sitenin ziyaretçilere görünen tarafının haricinde, site yöneticilerinin tüm bu bilgileri güncellemesi için kullanıcı dostu bir yönetim paneli vardır. Bu panel aracılığı ile yapılan güncellemeler anlık olarak site ziyaretçilerine sunulmaktadır.

E-ticaret sitesi kurgulanırken mutlaka kredi kartı kullanılacak diye bir kural yoktur.İstenirse havale veya farklı ödeme yöntemleri de kullanılabilir.Ayrıca isteğe göre yapılan satışlar istenilen muhasebe programına da (istenilen şartlar sağlanırsa) aktarılabilir.

Ümraniyenin dikkat ettiği en önemli hususlardan biri e-ticaret sitesinin görsel tasarımının şık ve farklı olması, onu çok sayıdaki benzerlerinden daha üst bir konuma taşımasıdır. Ülkemizde her ne kadar çok sayıda e-ticaret sayfası olsa da genelde birbirlerine çok benzer ürünleri, çok benzer sayfalar ile satmaktadırlar. Durum böyle olunca da farklılaşma sadece ürünün fiyatında olmakta. Buda marjları düşürmektedir. Oysa daha özgün tasarımlarla, daha ayrıntılı sunuşlarla çok daha fazla çeşitte ürün (ortak fayda sağlama çerçevesinde) son kullanıcılara sunulmalıdır.

E-ticaret ile ilgili bahsedilmesi gereken bir başka unsur B2B (business to business) yeni dağıtıcının, ana bayicinin veya üreticinin bayilere satış yaptığı sitelerdir.

Örneğin; bir plastik firmasına ihtiyaçları doğrultusunda bir e-ticaret site yapısı kuruldu. Firma plastik bardak, tabak, v.b. ürünler satmaktadır. Sitede diğer e-ticaret sitelerine göre farklılık gösteren bölümlerden biri, üyeliğin bulunmamasıdır, çünkü firma yalnızca kendi bayilerine satış yapmaktadır. Tüm bayileri için gerekli kullanıcı adı ve şifre oluşturma işini firma kendisi yapıp bayilere iletmektedir. Bayi bu bilgiler ile online olup alışveriş yapabilmektedir. Sitenin bir başka farklı özelliği ise stok takibinin olmaması, ürün bilgisine stok adedi yazılmamasıdır, firma sipariş üzerine hızlı üretim yapmaktadır, bu nedenle stok bilgisine ihtiyaç duymamaktadır. Ayrıca ürünler adet üzerinden değil koli üzerinden satılmakta, koli içi adetleri belirtilmektedir.

 

Güvenlik

Ümraniye Web Tasarım geniş bir teknoloji yelpazesinde sunduğu web programlama hizmetinin güvenliğini de gözeterek, sitenin saldırılara karşı korunmasını ve güvenle alışveriş yapılmasını garantiler. Otomatik güvenlik açığı tarama hizmeti sunan yerler güvenlik açıklarını tespitte henüz yeterli değiller.

Hackersafe, qualys ve diğer otomatik güvenlik denetim servisleri mutlaka önemli, ek bir güvenlik sağlıyor, fakat şu an için sadece onlara güvenerek rahat uyumak mümkün değil.

Qualys veya hackersafe in yanında Webinspect, Appscan, Acunetix gibi otomatik web uygulama denetimi araçları da kullanılmalıdır.

Firma yöneticileri veya web uygulama geliştiricileri güvenliği kendi bilgilerine göre değerlendirmemelidir. Güvenlik denetimini otomatik araçların yanında bir de güvenlik uzmanlarına yaptırmalıdırlar.

 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.