Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
Neden Mobil Uyumlu Web Siteniz Olmalı

Günümüzde mobil cihazların kullanımı astronomik bir hızla artıyor.  İnsanların büyük bir çoğunluğu evde, iş yerinde, sokakta akıllı telefonları veya tabletleri ile internete bağlanıp, arama motorları üzerinden web sitelerine erişiyorlar.

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarından daha küçük bir ekrana sahip mobil cihazlarda, kullanıcılara aradıkları bilginin bu ekran boyutlarına uygun bir şekilde sunulması gerekiyor. Hepimizin daha önce defalarca karşılaştığı gibi mobil uyumlu olmayan bir siteyi mobil bir cihazda görüntülemek, kullanıcı deneyimini bir kabusa çevirebiliyor.

İnternet üzerinden yapılan arama ve satın almalarda giderek artan oranda mobil ortam tercihi, artık tüm web sitelerinin mobil uyumlu olarak tasarlanmasını zorunlu kılıyor.

Mobil kullanımın boyutlarının farkına varmak için aşağıdaki bazı verilere göz atmanız yeterli olacaktır.

* Dünya nüfusunun %56’sı akıllı telefon kullanıyor.
(Super Monitoring 2013)

* Mobil telefon kullananların %50’si internete mobil telefonları ile giriyor.
(Super Monitoring 2013)

* 18-44 yaş aralığındaki akıllı telefon kullanıcılarının %80’i sabah uyandıklarında ilk iş olarak akıllı telefonlarına bakıyorlar.
(IDC Research Report 2013)

* Akıllı telefon kullanıcılarının %79’u telefonlarını günün 22 saati yanlarından ayırmıyorlar.
(IDC Research Report 2013)

* Akıllı telefon kullanıcıların %51’i web sitelerine telefonları üzerinden erişiyor.
(IDC Research Report 2013)

* Türkiye’de cepten 50 MB ve üzeri internet kullanan abonelerin oranı %60’ı geçiyor.
(BTK 2014 3. Çeyrek)

 
Mobil uyumlu ne demektir?

Mobil uyumluluk, bir web sitesinin içerik sunumunun mobil cihazın ekran boyutlarına ve kullanım şartlarına göre (tek elle kullanım) uygun bir şekilde düzenlenmesi olarak tanımlanabilir. İçerik akışı, yazı karakterleri, görseller ve site menüsü mobil cihaz ekranlarında kullanıcının rahatça kullanabileceği bir düzende sunulur.

Google mobil uyumluluk etiketi

Mobil aramaların artmasıyla beraber Google, arama sonuçları sıralama algoritmasında mobil üzerinden yapılan aramalar için mobil uyumlu web sitelerine öncelik verecek bir düzenleme yaptı.

Google belirlediği ölçütlere uyan mobil uyumlu web sitelerini arama sonuçlarında “Mobil uyumlu” etiketi ile göstermeye başladı.


Mobil cihazlar için site oluştururken bilmeniz gereken en önemli 3 şey nedir?

1.Müşterilerinizin işini kolaylaştırın
Sitenizi, müşterilerinizin işlemleri kolayca tamamlayabilecekleri biçimde tasarlayın. Bir kullanıcının işlemini tamamlamak için kaç tıklama, dokunma işlemi yaptığını sayın. Ne kadar az olursa, o kadar iyidir.

2.Web sitenizin etkinliğini ölçün
Mobil site oluşturmak için öncelikleri belirlemek gerekir.  Sonuçta, güzel görünen bir sitedense kullanıcıların işlemlerini kolayca tamamlayabildikleri işlevsel bir site çok daha iyidir. Mobil sitenizin başarı ölçütü, müşterilerin amaçlarını ne kadar kolay ve iyi gerçekleştirebildikleridir.

3.Tüm cihazlarda tutarlı bir mobil şablon, tema veya tasarım seçin
“Duyarlı Web Tasarımı” (DWT)  masaüstü bilgisayar, tablet veya mobil telefonun hangisinde olursa olsun, sayfanın aynı URL’yi ve kodu kullanması, ancak görüntünün ekran boyutuna “duyarlı” olarak ayarlanması anlamına gelir. ‘think with Google’ incelemesine göre, “diğer tasarım kalıpları yerine DWT tercih edilmeli”.

“DWT tasarımı Baines & Ernst’e birden fazla web sitesi oluşturmadan, site deneyimini farklı ekran boyutlarında optimize etme olanağı sağladı. Ziyaretçilerin her bir ziyaret başına %11 daha fazla sayfada gezindiklerini ve mobil dönüşümlerin %51 arttığını fark ettiler.”

İnternette gün geçtikçe artan mobil kullanımdan firmanız için avantaj elde etmek istiyorsanız, mobil uyumlu web siteniz için Webzane Bilişim Hizmetlerini seçin..

 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.