Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
Google İlk Sıraya Gelmek İçin

BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ..

Web sitenizde hazır olduğuna göre artık SEO yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle aklınızdan bir plan yapın ve sitenizin temel içeriğini şekillendirin. Sonra yapmanız gereken, sitenizin içeriğine uygun makaleler yazmak.

Uygulayacağınız teknikleri belirleyin

a) Backlink İnşaası (Link Değişimi)
PageRank mantığına göre düşünüldüğünde link verilen siteler güzel olduğu için sitenize bir backlink kaynağı oluşturun. Özellikle r10.net gibi webmaster forumları, link değişimi için size büyük bir yarar sağlayacaktır. Eğer yeni bir siteyseniz hemen hemen her site ile link değişiminde bulunun ancak oturmuş bir siteniz varsa bu konuda seçici olmanızda büyük yarar var. Benzer içeriğe sahip olan ya da PR değeri sizden yüksek siteleri tercih etmeye çalışın.

Dikkat etmeniz gereken en önemli konu, karşılıklı link değişimi yapmamaktadır. Google bunu algılayabilecek kadar zekidir ve size birkaç günlük sürecek bir mutluluk tatdırdığı gibi, çok kısa süre içerisinde de hayatın acı gerçekleri ile bizzat yüzyüze gelmenizi sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Bu konuda çapraz değişim ideal yöntemdir. Sitelerin karşılıksız olarak faydalandığı çaprak değişim, bir sitenin diğerine ve o sitenin de bir başka siteye link vermesiyle sağlanır. Bu şekilde karşılıksız olarak yararlanılan link değişimleri, kaliteli link değişimi olarak adlandırılır. Bu konuda limitlerinizi bilmeniz gerektiğini de unutmayın ve aşağıdaki linkten daha detaylı bilgiye ulaşarak sınırları öğrenebilirsiniz.

b) Dizinlere Ekleme Yolu ve Backlink Oluşturma
backlink açısından çok önemli olan sitenizi dizinlere ekleme, çoğu zaman karşılıksız olarak yapılır ki bun backlinkler en değerli backlinkleri oluşturmaktadır. Dizin denince akla ilk gelen DMOZ olduğu için sizin de ilk yapmanız gereken DMOZ’a eklenmeye çalışmak. Siteniz gerçekten özgün bir içeriğe sahipse, dizin yönergelerini uygun bir şekilde doldurarak eklenebilirsiniz.
Nitelikli Backlink Nedir ve Nasıl Olmalıdır?

En kaliteli backlink, karşılıksız olarak link verilmesidir. Sizin dahi karşılıklı olarak yapılan bir link değişimini kolayca anlayabilirsiniz.

Doğrudan karşılıklı link değişimi

Çapraz link değişimi

Link kodlarını verirken mikroformatlar ile süslenmeleri oldukça önemlidir. Mikroformatlar(XFN örneğinde olduğu gibi) ile ilgili makalelerimi blogum üzerinden ya da r10.net’ten inceleyebilirsiniz.

c) Orijinal İçerik
Google’ın bir içeriğin orijinal olup olmadığını anlaması, adeta çocuk oyuncağıdır. Meşhur Google Algoritması, ilgili sitenin içeriğinin kopyala yapıştır olup olmadığını hemen anlayabilir. Bildiğiniz konular ile ilgili makaleler yazın ve kopyala yapıştır yaparak Google’da üst sıralarda yer almak gibi bir hayali kovalamayın. Tıpkı benim bu makaleleri yazmaktan herhangi bir çıkarım olmadan yalnızca size faydalı bir içerik sunmaya çalışmam gibi, siz de insanlar için yararlı bir içerik oluşturduğunuzda Google sitenize değer vererek zaten onu üst sıralara taşıyacaktır.

d) Metatag SEO ilişkisi
Bazılarına göre Metataglar SEO’nun en temel ve gerekli ayağı olmasına rağmen SEO ile ilgilendiğim süre boyunca edindiğim bilgilerden çıkarttığım sonuç, Metatagların çok büyük etkisi olmadığıdır. Benim için yararlı olarak adlandırılabilinecek tek metatag; Description’dır.
Daha ayrıntılı bir şekilde metatag ile ilgili bilgi edinmek için r10.net sitesindeki ilgili makalelerimi okuyabilirsiniz.

4) Sayfa içindeki SEO İşlemleri
Bu bölüm yeni başlayanlar için tasarım bilgisi noksanlığından biraz karmaşık gelebilir.
Google her zaman en yeni teknolojiyi sevdiği için CSS’ye adeta aşıktır. Eski stil site içi düzenin temel kaynağı olan tabloları sevmeyen Google Bot, eski tip tasarımla kodlanmış sitelere SEO uygulamadan önce CSS’ye geçmenizi ister.

5) Resim ve Flash tabanlı içerikler
Hareketli bir öge olması nedeniyle Flash, insanların tasarım açısında hoşuna giden bir alandır. Bu aşamada unutmayın ki, görseller yalnızca insanlar için tasarlanır. Google Bot’un sitenizde çok güzel görünen ve tüm insanlar tarafından beğenilen Flash içeriği okuyamayacağı ve içerisinde yazanları tanımlayamayacağından, SEO açısından Flash içerik kullanmak pek de akıllıca bir hareket değildir.

 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.